OBSADA

Sylwetki postaci:


PRAWDZIWE IMIĘ: Szymon Rybicki
PSEUDONIMY: Szpak
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #1
ZDOLNOŚCI:
    Posiada nadludzką siłę, błyskawiczny refleks i wzmocnioną odporność na obrażenia. Tajemniczy błysk całkowicie zmienił organizm Szymona, sprawiając, że stał się jednym z wielu "Oświeconych".
    Przemiana materii Szpaka stała się bardziej efektywna, a kościec, umięśnienie i system nerwowy zostały wzmocnione do poziomu nieco wyższego od najlepiej wyszkolonego atlety. Rozbudowana muskulatura pozwala mu na podniesienie do 2 t.
INFO:
    Po ukończeniu liceum w Gdańsku, wyjechał na studia do Warszawy. Nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród swoich rówieśników. Wciąż nie jest pewien kierunku swojej przyszłej kariery zawodowej i życia. Cały czas czegoś mu brakuje.
    Od dziecka uwielbia oglądać filmy. „Gwiezdne Wojny” natchnęły go do trenowania japońskiej sztuki walki kendo. Czasem, w celu rozładowania tłumionych przez cały dzień emocji, nocą uprawia parkour po dachach blokowisk Warszawy.
    Podczas jednego z takich nocnych wypadów, Szymon zostaje oślepiony tajemniczym błyskiem światła. (patrz: Szpak#1) Od tego czasu zyskuje nadludzką siłę i refleks, które stara się tłumić w sobie. Zachęcony jednak przez swojego kolegę - fana komiksów Dominika, zakłada przygotowany przez niego kostium i urozmaica wieczone bieganie po dachach o rozwiązywanie zagadek kryminalnych i zwalczanie przestępczości na ulicach stolicy.

PRAWDZIWE IMIĘ: Dominik Pruszyński
PSEUDONIMY: Domi  
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #1
ZDOLNOŚCI:
    -brak supermocy-
    Majsterkowicz, złota rączka.
INFO:
   Najlepszy kumpel Szymona i nawet większy fan Gwiezdnych Wojen. Od dziecka wczytany w komiksy, zawsze pragnął zostać superbohaterem. Student na kierunku technicznym, lubi konstruować gadżety podpatrzone w filmach. Zarządzając ze swojego mieszkania, które ustalił jako bazę Szpaka zwaną "Gniazdo", dostarcza Szymonowi informacji na temat prowadzonego śledztwa.
PRAWDZIWE IMIĘ: Małgorzata Stelmaszczuk
PSEUDONIMY: Gosia, Łamacz Nosów
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #1
ZDOLNOŚCI:
     -brak-
INFO:
    Dziewczyna z mocnym charakterem. Koleżanka ze studiów Szymona.
PRAWDZIWE IMIĘ: Kuba Paszkowski
PSEUDONIMY: Menda, Zarywacz
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #1
ZDOLNOŚCI:
    -brak-
INFO:
    Współlokator Szymona. Notoryczny podrywacz, gitarzysta i frontman w zespole rockowym.
PRAWDZIWE IMIĘ: Arkadiusz Fiołek
PSEUDONIMY: Śmierć
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #1 
ZDOLNOŚCI:
    Jeden z "Oświeconych". Wszystkie jego tkanki poza szkieletem i gałkami ocznymi są przezroczyste. Niepoczytalny umysłowo.
INFO:
    Arek wiódł w miarę ułożone życie. Studiował na kierunku humanistycznym, spotykał się ze swoją dziewczyną - Kasią, w której był z wzajemnością szaleńczo zakochany.
    Przez cały czas jednak starał się pogodzić z tragiczną przeszłością. W wieku 10 lat przypadkiem postrzelił śmiertelnie swojego ojca. Matka, która była świadkiem zdarzenia straciła rozum i wpadłą w stan katotoniczny. Na widok Arka wpada w szał.
    Pewnej nocy, Arek zostaje oświecony dziwnym blaskiem. (patrz: Szpak#1) Jego tkanki stają się przezroczyste, odsłaniając nagi szkielet. Widząc, że stał się personifikacją "Ponurego Żniwiarza", traci resztki nadziei na normalne życie i staje się mordercą, krążącym po ciemnych zaułkach Warszawy.
PRAWDZIWE IMIĘ: -nieznane-
PSEUDONIMY: Krzyżowiec
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #3
ZDOLNOŚCI:
    Jeden z "Oświeconych". Jego skórę otacza mikroskopijna warstwa ochronna, nieprzepuszczająca żadnych obiektów fizycznych, czyniąc Krzyżowca odpornym na wszelkie ataki, postrzały i poparzenia.
INFO:
    Radykalny Katolik, który prowadzi prywatną krucjatę przeciw innowiercom i bezbożnikom, w imię Boga i Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Nie przebiera w środkach, zabija bez wahania, pomniejszym przestępcom zostawiając jednak szansę na odkupienie grzechów. Lubi motocykle i kodeks rycerski.
PRAWDZIWE IMIĘ: Bogusław Straczyński
PSEUDONIMY: Godmode
DEBIUT: Nieustraszony Szpak #3.1
ZDOLNOŚCI:
    -nieznane-
   "nie kłania się kulom", słyszy głosy pochodzące z innej rzeczywistości.
INFO:
    -brak-